English

Të paktën 12 persona u plagosën pas sulmit me raketa ruse në Kharkiv

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 12 persona janë plagosur si rezultat i një sulmi ajror në Kharkiv të mërkurën pasi rusët lëshuan dy municione me avionë në qytet.

- Advertisement -

Njëra goditi një biznes në perëndim të qytetit, ndërsa një grua me një reagim akut stresi kërkoi ndihmë mjekësore.

Një tjetër municion shpërtheu në veri të qytetit në një zonë banimi, duke plagosur 11 persona, duke dëmtuar ndërtesa banimi dhe duke shkatërruar një kafene dhe lavazh makinash.

Mes të plagosurve kishte kalimtarë dhe banorë të godinës së dëmtuar, me plagët më të rënda që i atribuohen një drejtuesi autobusi aty pranë.

Një nga municionet u godit pranë rrethit të tramvajit, një zonë banimi në veri të qytetit.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?