English

Tensione dhe kaos në Kuvend, Bardhi përplaset me gardën. Përjashtohet nga seanca

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PD-së Gazment Bardhi është përjashtuar nga seanca plenare e Kuvendit.

- Advertisement -

Vendimi ka ardhur pasi Bardhi është përplasur me gardën e cila kishte rrethuar foltoren mes tensioneve dhe debateve në Kuvend.

Seanca e së enjtes ka nisur mes debatesh me opozitën që ka bllokuar foltoren duke kërkuar mocion me debat pa limit lidhur me skandalin McGonogal.

Kreu i qeverisë nuk ka marrë pjesë në seancë por fjalën e tij ia ka deleguar ministres Elisa Spiropali, gjë e cila ka revoltuar dhe opozitën.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×