English

Kaos në Kuvend| Opozita përplaset me Gardën, mazhoranca vijon me rendin e ditës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka kërkuar që të vijohet me votimin e projektligjeve të rendit të ditës, pas refuzimit të PD për interpelancë me Spiropalit në vend të Ramës.

- Advertisement -

Pas votimit të propozimi të Ballës, ministrat kanë vijuar të shpalosin projektligjet e rendit të ditës mes britmave të deputetëve të opozitës dhe zhurmave të bilbilave e që dëgjoheshin herë pas herë.

“Jeni duke zbatuar symbyllurazi porositë e non gratës tuaj, kjo nuk është salla ku bëhet vetëgjyqësi, është salla ku votohen ligje. Të gjendur në këto kushte, bazuar në rregulloren e kuvendit, propozoj ndërprerjen e diskutime dhe kalojmë në proces votimi siç e parashikon rregullorja”, tha Balla.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×