English

Kuvendi seancë të pazakontë/ Deputeti i PD-së i bie bilbilit, Nikolla e paralajmëron

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një seancë e pazakontë po zhvillohet në Kuvendin e Republikës, ku deputetët e opozitës kanë bllokuar flotoren e parlamentit dhe këkojnë ardhjen në seancë të kryeministrit Rama për t’u përgjigjur në lidhje me përfshirjen në “çështjen McGonigal”.

- Advertisement -

Teksa ministrat po lexojnë projektligjet nga vendi, deputetët e opozitës i bien tavolinave dhe kërkojnë plotësimin e kërkesës së tyre për interpelancë me kryeministrin.

Në një moment shihet dhe deputeti i PD-së Bledion Nallbati, i cili i fryn bilbilit gjatë kohës që flasin propozuesit e projektligjeve.

Kryetarja i ka tërhequr vëmendjen deputetit dhe e ka parlajmëruar për përjashtim nga seanca.

Kujtojmë se pak më herët deputeti i PD-së, Gazment Bardhi u përjashtua nga seanca pasi u përplas me gardën teksa fliste ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×