English

Tensione në kryesinë e Kuvendit, garda rrethon godinën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetët e përjashtuar të grupit parlamentar të Partisë Demokratike nuk janë lejuar të hyjnë në ambientet e kryesisë së Kuvendit.

- Advertisement -

“Deputetët nuk mund të ndalohet të mblidhen me grupin e tyre. Kjo është frika e Edi Ramës dhe një tmerr që nuk ka ndodhur në 32 vite pluralizëm,” – është dëgjuar Sali Berisha nga brenda godinës.

Ndërsa pati përplasje fizike me punonjësit e gardës, Flamur Noka u fut brenda përmes kangjëllave. Pjesa tjetër e deputetëve të përjashtuar u tërhoq për të lejuar kolegët e tjerë të futeshin.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Euronews Albania (@euronews_albania)

Dashnor Sula ishte i pari nga deputetët që lejoheshin që u fut brenda.

“Hapni derën se latë nam! Diktaturë! Burg! T’ju vijë turp,” – është dëgjuar të thotë ai.

Më pas ka hyrë dhe një pjesë e deputetëve që nuk janë përjashtuar, ndërsa Gazment Bardhi dhe Albana Vokshi kanë kërkuar shpjegime nga drejtuesit e Gardës se përse nuk mund të hyjnë as në ambientet e brendshme të kryesisë së Kuvendit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×