Tensioni në Himarë/ sekretari i OMONIA: Ja incidenti pas arrestimit të Fredi Belerit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Marin Suli, sekretari i OMONIA në Himarë tha në “Now” se arrestimi i kandidatit të “Bashkë fitojmë” në Himarë, Fredi Belerit është e motivuar nga një akuzë e montuar politikisht dhe se përgjegjës për këtë është kryeministri.

“Është një akuzë e montuar politikisht  nga Zoti Rama dhe kandidati i tij në Bashkinë e Tiranës. Prova kryesore është se nuk ka pasur kushte flagrance dhe nuk ka pasur shkëmbim”.

Suli tha gjithashtu se  pas arrestimit të Fredi Belerit ka ndodhur edhe një incident tjetër me një tjetër person të shtabit elektoral të “Bashkë fitojmë”,- Marin Suli.

- Advertisement -

“Mitingu përmbyllës ishte në kushte jo normale, se lideri ishte i izoluar politikisht. U arrestua politikisht, Pjesëmarrja në miting ishte shumë e madhe. Gjithashtu ka prani shumë të madhe të policisë së shtetit dhe pak kohë më parë ndodhi një incident tjetër me një person tjetër të shtabit tonë elektoral, i cili është Vladimir Komiu. Atë e shoqëroi policia e Sarandës dhe nga atje shkoi në komisariatin Vlorë. Edhe ky është në terr informativ”,-tha Marin Suli për Euronews Albania.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

TË FUNDIT

Vdekja në paraburgim, Irani ndalon familjen e Aminit të pranojë çmimin e BE

Autoritetet në Iran ua kanë ndaluar familjarëve të Mahsa Aminit, vdekja e së cilës në paraburgim policor vitin e kaluar shkaktoi protesta gjithëkombëtare kundër...

Sky News: Vetua e SHBA ndaj rezolutës së OKB për armëpushim ngjall zemërim me Gaza

Nga Gaza në Bregun Perëndimor dhe shumë më gjerë, ekziston një zemërim kolektiv ndaj vetos së SHBA-së ndaj një rezolute të Këshillit të Sigurimit...

Ligjet me Inteligjencë Artificiale, Klosi: Super arritje, administrata bënte gabime

Sekretari i përgjithshëm i PS, Blendi Klosi shpjegoi në emisionin Review në Euronews Albania nismën e qeverisë për të përdorur Inteligjencën Artificiale për përafrimit...

Turisti gjerman humbet rrugën në terrenin e vështirë në Dajt, shpëtohet nga policia

Policia e Tiranës ka mundur t’i vijë në ndihmë 1 turisti gjerman, i cili humbi rrugën, gjatë eksplorimit të natyrës, në Malin e Dajtit. Turisti...

Grabitja në Tiranë, policia jep detaje: Qëlluan ndaj efektivëve, RENEA në terren

Policia e Tiranës ka ndarë informacionin zyrtar për grabitjen me armë që ndodhi mbrëmjen e kësaj të shtune në një banesë në fshatin Prush. Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×