English

Ndeshja finale e Champions League zhvendoset nga Stambolli? Reagon UEFA

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ndeshja finale e Champions League do të zhvillohet patjetër në Stamboll më 10 qershor. Ky lajm është konfirmuar nga një deklaratë e Federatës Evropiane të Futbollit (UEFA), e cila ka mohuar informacionin e “Daily Mail” se ka një opsion rezervë për shkak të trazirave të mundshme në Turqi pas zgjedhjeve presidenciale që do të mbahen më 14 maj.

- Advertisement -

“Ndeshja do të luhet në Stamboll më 10 qershor, siç ishte planifikuar”, tha UEFA në një deklaratë, duke shtuar: “Ne nuk po zhvillojmë asnjë diskutim tjetër me institucionet politike, qeveritë apo shoqatat kombëtare të futbollit”.

Stambolli duhej të priste finalet në 2020 dhe 2021. Më pas humbi pritjen për shkak të pandemisë së koronavirusit, kështu që finalet mes Bayern – Paris Saint-Germain dhe Chelsea – Manchester City u luajtën përkatësisht në Lisbonë dhe Porto.ndeshje

 

Finalistet e sivjetmë të Ligës së Kampionëve do të dihen pas ndeshjeve të kthimit të gjysmëfinaleve, të cilat janë caktuar për të martën dhe të mërkurën. Të martën, Interi mbron një fitore 2:0 ndaj rivalëve të qytetit Milan, dhe Manchester City dhe Real takohen në Etihad pas barazimit 1:1 të Madridit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?