English

Tensionohet sërish situata në Kuvendin e Kosovës, ndërhyn sigurimi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është tensionur sërish situata në Kuvendin e Ksosovës.

- Advertisement -

Kreu i kuvendit tha se me kërkesë të 40 deputetëve, është thirrur një seancë e jashtëzakonshme.

Megjithatë nisjen e kësaj seance nuk e ka lejuar opozita e cila ka bllokuar foltoret.

Sipas tyre nuk mund te thirret seance e re pa u mbyllur ajo qe ishte duke u mbajtur.

Pikërisht këtu ka nisur dhe dhuna mes tyre, ku deputetët e opozitës kanë qëlluar me shishe uji drejt Albin Kurtit.

Në këtë moment ka ndërhyrë dhe siguria për të parandaluar dhe sulmet.

Sipas asaj që shihet në foto, deputetët e mazhorancës kanë nxjerrë dhe çadrën për të mbrojtur Kurtin.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×