English

Tentoi të korruptonte policët, pamjet kur gruaja prangoset jashtë makinës luksoze

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Rrugore njoftoi këtë të martë arrestimin e 5 drejtuesve të mjeteve në Tiranë, të cilët tentuan korruptimin e efektivëve të policisë që i gjetën në shkelje.

- Advertisement -

Nga pamjet e shpërndara nga policia e kryeyqtetit mes 5 personave të arrestuar është dhe një grua.

Gruaja filmohet duke futur një kartmonedhë 2 mijë lekë (të reja) mes dokumentave të makinës që i dorëzon efektivit.

Më pas efektivët zbresin nga makina luksoze gruan, e cila mban në kokë një kapelë dhe e shoqërojnë në komisariat me makinën e policisë.

 

“Gjatë 48 orëve të fundit, janë arrestuar në flagrancë 5 drejtues mjetesh, konkretisht: A. K., 39 vjeç, G. H., 30 vjeç, B. C., 20 vjeç, E. C., 50 vjeç dhe E. D., 40 vjeç, për tentativa për të korruptuar punonjësit e Policisë Rrugore.

Këta shtetas kanë tentuar t’iu ofrojnë punonjësve të Policisë së Shtetit, ryshfet, pasi u kapën në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Lufta kundër kësaj veprimtarie të kundërligjshme do të intensifikohet ndaj shkelësve dhe ndaj punonjësve të Policisë, në çdo rast që ata do të kapen duke kryer korrupsion pasiv.

Për të përmbushur këtë qëllim, ftojmë qytetarët dhe mediat që të denocojnë çdo rast të abuzimit të punonjësve të Policisë, me detyrën”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?