“Tenxhere me presion që do të shpërthejë”, Bushati jep alarmin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati e ka cilësuar një “tenxhere me presion që do të shpërthejë” situatën e krijuar në sistemin e drejtësisë.

“E zëmë nesër zgjidhet Dumani, asnjë gjë nuk ndryshon. Këtu janë kapur të gjithë valvulat, nuk bën dot gjë. Kujton se do të bëjë prokurori i SPAK-ut diçka? Po Gjykata e Posaçme, po 1 mijë fije, po ata të bashkisë që vijnë gjejnë ku e ke gruan në punë, çfarë nevojash ka djali, sa lekë duhen për teatrin, për federatën. Është mbyllur sistemi, kjo është një tenxhere me presion që do të shpërthejë,” – deklaroi Bushati.

Në “Now me Erla Mëhillin” ai tha se edhe nëse fiton kandidati që preferon Yuri Kim për drejtues të SPAK-ut, pushteti i Ramës nuk ndikohet.

- Advertisement -

Sipas analistit, në 30 vjet që e ndjek politikën, nuk ka pasur ambasadore më të paaftë dhe më qesharake se Yuri Kim.

 

LEXONI GITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×