Andi Bushati: Kim për drejtuesin e ri të SPAK, si çilimi që i kanë vjedhur lodrën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se teksti i kryeministrit Edi Rama referuar përzgjedhjes së kreut të ri të SPAK e reflekton atë si burrë shteti. Ndërkohë, sipas Bushatit teksti i ambasadores Yuri Kim duket si ai i një çilimiu që qan se i kanë vjedhur lodrën.

“Pra, kush është thelbi? Ne kemi nga njëra anë zonjën Kim që thotë se manipulojnë KLP-në, do zgjedhin njeriun e tyre nga SPAK-u, po kjo zonja na ka thënë që këta janë heronjtë e fëmijëve tanë, këta të SPAK-ut, pra nga këta heronjtë kudo të kapi dora prapë mirë del, duhet të ishte normalisht,” – u shpreh Bushati.

Ai kujtoi se KLP-ja ka qenë një nga sukseset e reformës në drejtësi e mbështetur dhe financuar nga arkitektët amerikanë.

- Advertisement -

“Nëse kjo reformë në drejtësi është histori suksesi pse paskan merak këta sot se po u manipulonka nga njerëz që duan të pengojnë drejtësinë, pra nuk ka sens ajo që thotë ambasadorja në lexim sipërfaqësor,” – sqaroi Bushati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

TË FUNDIT

Përfundon autopsia e serbëve të vrarë në Banjskë, familjarët tërheqin trupat

Në Institutin për Mjekësisë Ligjore në Prishtinë është bërë autopsia e trupave të tre serbëve të vrarë në sulmin e armatosur ndaj policisë së Kosovës...

Tensionet në Veri, Osmani takon ministrin e Mbrojtjes dhe komandantin e FSK-së

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, njëherazi dhe komandantja supreme e Forcës së Sigurisë së Kosovës ka pritur sot në takim ministrin e...

Turizëm kulturor në Durrës, vizitorët e huaj të interesuar për historinë e qytetit

Pushimet në Durrës nuk kanë më sezon! Ndonëse dita e fundit e shtatorit, kudo nëpër qytet gjen turistë. Shumica prej tyre e vizitojnë Shqipërinë për...

Basha takime në Tiranë: Të ardhurat e shqiptarëve, më të ulëtat në Evropë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës "Bajram Curri", ku bisedoi...

Njësia e mjekësisë fetale, Demaliaj: Kapje në kohë e anomalive gjatë shtatzënisë

Materniteti Mbretëresha Geraldinë është pajisur me një njësi të re të mjekësisë fetale, e cila do t’iu vijë në ndihmë mjekëve që me anë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×