English

Tërmet i fortë në detin Adriatik, ndihet në Mal të Zi dhe Kroaci

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter është regjistruar sot në detin Adriatik në një thellësi prej 10 kilometrash, sipas faqes së internetit të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

- Advertisement -

Epiqendra ishte 156 kilometra në jugperëndim të Podgoricës dhe 103 kilometra në verilindje të Barit.

EMSC deklaron se nuk ka rrezik për cunami.

Pak minuta para tërmetit në detin Adriatik, një tjetër tërmet me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter është regjistruar edhe në Shqipëri, 45 kilometra larg Elbasanit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×