English

Tërmet me magnitudë 5.7 Rihter godet Italinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 5.7 ballë të shkallës Rihter ka goditur Italinë ditën e sotme.

- Advertisement -

Sipas Institutit Sizmologjik Euro-Mesdhetar (EMSC), tërmeti ka ndodhur në afërsi të bregdetit të qytetit të Rimini.

Ai kishte një thellësi prej 10 km dhe epiqendra ndodhet rreth 64 km në lindje të Rimini.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?