English

Lile: Edukimi problem për pakicën egjiptiane në Shqipëri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Arjan Lile përfaqësues i pakicës egjiptiane është shprehur se edukimi është një nga problemet e kësaj pakice në Shqipëri.

- Advertisement -

I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, ai tha se pakica egjiptiane është shumë e ndërgjegjësuar ndërsa shtoi se dhe nga ana e shtetit tonë ka paketa ndihmuese për arsimimin e tyre.

“Pakica egjiptiane në Shqipëri nuk është aq shumë e integruar, për të mos thënë në nivelet jo të kënaqshme, por ka një lëvizje revulicionare. Por ka hapa pozitive. Pakica egjiptiane është shumë e ndërgjegjësuar. Për pakicën egjiptiane ka politika ndihmues”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?