Thirrja e Ervin Bushatit: Biden dhe Trump të ikin, duhet ndërrim gjaku në SHBA

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Socialiste Ervin Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se Joe Biden dhe Donald Trump nuk duhet të jenë më pjesë e politikës amerikane.

“Tani të jemi realist, Biden është 78 vjeç, Trump 76, do të duhet një ndryshim. Janë të dy në fund dhe do të duhet një ndërrim gjaku,” – u shpreh Bushati.

Deklaratë kjo që u pasua nga një koment i moderatores Mëhilli, e cila tha se nga të gjitha sondazhet që kishte lexuar, amerikanët nuk e donin mëc as Biden e as Trump në pushtet.

- Advertisement -

Sipas Bushatit një fenomen i tillë ka ndodhur që në kohën e Hillary Clinton e cila kandidoi pas të shoqit, Bill Clinton dhe u duk sikur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk pati asnjë ndryshim.

Gjatë transmetimit të emisionit Joe Biden ishte drejtpërdrejtë në një deklaratë për mediat pas zbardhjes së rezultatit të zgjedhjeve të mesmandatit në SHBA. Gjatë fjalës së tij, Biden u shpreh se “vala e kuqe”, e parashikuar si një spastrim republikan i Dhomës dhe Senatit, nuk ndodhi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

TË FUNDIT

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...

Donald Trump nis fushatën, mohon humbjen në 2020: Jam presidenti që mund të fitojë

Njoftimi i Donald Trump se ai do të kandidojë për president të SHBA-së në vitin 2024 nuk ishte vetëm një dëshirë apo një dredhi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×