Thirrja e gazetarit: Shpati Lena duhet të ishte në burg, ILD të vihet në lëvizje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sipas gazetarit Eni Ferhati, Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë do të duhet të shohë vendimin për lirimin e Shpati Lenës.

Lena është një nga viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës.

Ai ishte në kërkim për përkrahje të autorit të krimit në një ngjarje më herët, u arrestua në mars  dhe pas 5 muajsh u gjet i lirë, në rrugë, por si viktimë e një atentati.

- Advertisement -

Gazetari u shpreh se nuk ishte në dijeni se si gjykatat kanë argumentuar lirimin e tij, por sipas tij duhet parë me patjetër qëndrimi i prokurorisë.

“Jemi në kushtet ku Inspektori i Lartë i Drejtësisë duhet të vihet në lëvizje për të kontrolluar ddhe verifikuar procedurat që janë ndjekur me këtë rast nga arrestimi deri tek lirimi i tij,” – u shpreh Ferhati.

“Shpesh herë policia duhet të mbajë edhe kusuret e drejtësisë. Ka jo pak raste, madje mund të them minon punën e policisë,” – shtoi ai.

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat. Vrasja ndodhi rreth orës 09:30 në autostradën Fier-Vlorë, teksa në drejtim të automjetit të tyre u qëllua me breshëri plumbash, nga një tjetër automjet në lëvizje.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

TË FUNDIT

Balerina këshillon: Çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime

Balerina Rexhina Çuko është shprehur se çiftet duhet të eksperimentojnë në shumë drejtime në mënyrë që marrëdhënia të funksionojë. E ftuar në emisionin “Good Morning...

“Shoku im ka gjithë jetën që fle në aneks”, Psikologu: E ka gruan dominante…

Psikologu Edmond Dragoti ishte i ftuar mëngjesin e kësaj të premteje në “Good Morning Albanians”, për të folur rreth një studimi i cili thoshte...

Holandezët do të dërgojnë anije shpëtimi dhe pompa uji në Ukrainë

Holanda po dërgon dhjetëra varka, pompa uji dhe pajisje të tjera rezistente ndaj ujit në Ukrainë për të ndihmuar në operacionet e shpëtimit pas...

Çiftet që flenë në dhoma të ndara përmirësojnë marrëdhënien e tyre

Gjumi në dhoma të ndara për shkak të një partneri që gërhet mund të përmirësojë marrëdhëniet e njerëzve në vend që të shënojë fundin,...

“Djathin do e hanë politikanët, hirrën do pini ju”, Fermerja: Bulemti, produkt luksi

Fermerja Rigerta Loku tha se produktet e qumështit janë shtrenjtuar aq shumë sa tashmë mund të konsiderohen produkte luksi. Në një intervistë për Euornews Albania...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×