Tifozët anglezë pushtojnë Shkupin, mijëra mbështetës të “tre luanëve” nëpër rrugë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shkupi sot mirëpret kombëtaren e futbollit të Anglisë, një prej skuadrave më me famë dhe më të forta në futbollin botëror. Edhe pse ndeshja si për Maqedoninë e Veriut ashtu edhe për Anglinë nuk ka shumë rëndësi kompetitive, rreth 28 mijë shikues do të kenë rastin të shohin nga afër super-yjet e futbollit Europian.

Tifozët anglezë tashmë kanë vërshuar Shkupin, dhe të gjithë janë të sigurt në fitoren e kombëtares së tyre.

“Pres që të fitojmë. Por besoj dhe mendoj si shumica se do jemi afër, besoj 2 me 1. Maksimalisht mund të jetë 3 me 1 për Anglinë. Të jetë një ditë e mirë për të gjithë. Meqë kualifikohemi nuk ka më presion”, thotë një tifoz.

- Advertisement -

Numri i anglezëve që kanë bileta për ndeshjen është 2300 por qindra të tjerë do të mjaftohen edhe nëse e shohin ndeshjen jashtë.

“Mendoj se do fitojmë. Do japim disa gola. Po shpresoj të gjej biletë sepse është një stadium i madh. Por edhe nëse nuk gjej do të mjaftohem me prezencën këtu. Do ta shoh ndeshjen në hotel. Jemi tetë persona, disa prej nesh kanë bileta e disa jo. Po shpresoj të blej ndonjë”, shprehet një tifoz tjetër.

Biletat janë shitur në mënyrë të shpejtë. Dhe i gjithë kapaciteti i stadiumit të qytetit pritet të jetë i mbushur. Prej 25 mijë biletave të shitura, 2300 janë blerë nga tifozët anglezë.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

TË FUNDIT

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

Katër të vrarë nga sulmet ruse në ndërtesat e banimit në Ukrainë, thotë Kievi

Rusia i ka sulmuar një ndërtesë banimi dhe disa shtëpi private në Ukrainë të martën, duke i vrarë katër njerëz dhe plagosur pesë të...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×