English

Toni Kroos do tërhiqet nga futbolli pas Euro 2024

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Toni Kroos synon të tërhiqet nga futbolli pas sezonit të Gjermanisë në Euro 2024.

- Advertisement -

Mesfushori legjendar ka kaluar 10 vitet e fundit të karrierës së tij në Real Madrid pasi fillimisht bëri emër në Bundesligë me Bayern Munich.

34-vjeçari ka zbuluar se do të luajë në Kampionatin Evropian për vendin e tij përpara se të “varë këpucët”.

Në një deklaratë emocionuese në Instagram, Kroos tha: “17 korrik 2014 – dita e prezantimit tim në Real Madrid, dita që ndryshoi jetën time. Jeta ime si futbollist – por veçanërisht si person. Ishte fillimi i një kapitulli të ri në klubin më të madh në botë. Pas 10 vitesh, në fund të sezonit ky kapitull përfundon. Nuk do ta harroj kurrë atë kohë të pafytyrë të suksesshme! Do të doja të falënderoja veçanërisht të gjithë që më pritën me zemër të hapur dhe më besuan”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?