English

Tragjike, akrobatja rrëzohet për vdekje nga lartësia gjatë spektaklit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një akrobate kineze ka vdekur pasi u rrëzua për vdekje gjatë një shfaqjeje të shtunën. Gruaja, e quajtur Sun, ra gjatë një shfaqjeje me trapez fluturues në qytetin Suzhou në provincën qendrore Anhui.

- Advertisement -

Pamjet janë bërë virale në mediat sociale duke treguar gjimnasten duke rënë pasi një ushtrim shkoi keq me partnerin e saj akrobatik, i cili ishte edhe bashkëshorti i zonjës Sun.

Zonja Sun ra nga një lartësi e konsiderueshme pasi gjimnasti mashkull nuk arriti ta kapte me këmbët e tij gjatë një tranzicioni.

Ajo u dërgua në spital ku përpjekjet e mjekëve për t’i shpëtuar jetën dështuan. Faqja e njohur e lajmeve The Paper raportoi se ajo la pas dy fëmijë.

Zyrtarët thonë se po hetohet për ngjarjen.

Partneri akrobatik i zonjës Sun, me mbiemrin Zhang, ishte burri i saj. Sipas The Paper, akrobatët kishin punuar së bashku për “shumë vite” dhe ata shpesh kishin performuar pa rripa sigurie “për hir të pamjes së mirë”.

Pamjet kanë tmerruar njerëzit në Kinë dhe megjithëse përdoruesit e mediave sociale në vend kanë pranuar se akrobaci mbart një nivel të lartë rreziku, disa kanë shprehur shqetësimet e tyre për masat e dobëta të sigurisë të industrisë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?