Transport publik falas? Soko: Dua të shoh dokumentet, si e llogarit Këlliçi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Eksperti i ekonomisë, Pano Soko thotë se premtimi i kandidatit të opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi për transport publik falas, ka një faturë financiare.

Në një intervistë për Euronews Albania, Soko u shpreh se do donte që të shikonte dokumentet, sesi Këlliçi dhe stafi i tij e kanë llogaritur diçka të tillë.

“Premtimi i zotit Këlliçi ka një faturë financiare. Unë tani po flas në petkun e këshilltarit bashkiak, por e marrim të mirëqenë dhe një propozim që vjen nga kryetari i bashkisë. Unë, përpara se të jap një vendim, dua të shikoj matematikën nga mbrapa. Kostot e operimit të transportit publik në këtë formë siç është, është 36 milionë euro.

- Advertisement -

Sot që flasim, kostoja mujore e kompanive që realizojnë ndërqytetas dhe rrethqytetas në Bashkinë e Tiranës, shkon diku te 3 milionë euro në muaj. Në vit, diku te 36 milionë euro. Si do shkojmë te shifra e 18 milionë eurove që thotë zoti Këlliçi? Dua të shoh letrat”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

TË FUNDIT

Flutura Açka: Përveç Bardhit s’i kuptoj deputetët e tjerë që ikën nga mbledhja

Deputetja e Partisë Demokratike Flutura Açka tha në “Now me Erla Mëhillin” se përveç largimit të Gazmend Bardhit, ikjen e deputetëve të tjerë nuk...

SHBA dhe Britania e Madhe miratojnë “Deklaratën Atlantike” për bashkëpunim

Kryeministri i Britanisë së Madhe Rishi Sunak dhe presidenti amerikan Joe Biden miratuan sot “Deklaratën Atlantike” për partneritetin ekonomik të dy vendeve. Deklarata nënkupton se...

“Tabakun e sulmuan deri të fëmijët”, Mëhilli përplaset me Açkën: Po më surprizon

Deputetja e Partisë Demokratike, Flutura Açka tha se njerëzit prezent që shkaktuan tensionin pas mbledhjes së kryesisë së PD-së duhet të kenë pasur arsye...

“Çfarë duan këta njerëz?”, Açka flet për të “fortët” që rrethuan deputetët e PD

Deputetja Flutura Açka komentoi në emisionin Now në Euronews Albania përplasjen e ndodhur në mbledhjes së kryesisë së PD 2 ditë më parë. Ajo u...

Pacolli: Albin Kurti e ka refuzuar Ramën me arrogancë siç bën me ndërkombëtarët

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se marrëdhëniet mes Kurtit  dhe Ramës kanë qenë gjithmonë irelevante. Sipas tij, Kurti...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×