English

Trump fton Biden në një debat të ri pa rregulla dhe kufizime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti Trump sfidoi Presidentin Biden në një tjetër debat të enjten, këtë herë pa një moderator.

- Advertisement -

Në një postim në Truth Social, Trump kërkoi një lloj diskutimi “pa rregulla” dhe “pa ndalim” me Biden për të ardhmen e vendit.

“Lëreni Joe të shpjegojë pse ai dëshiron kufij të hapur, me miliona njerëz dhe shumë kriminelë të dhunshëm nga toka të panjohura që derdhen në kombin tonë dikur të madh, ose pse ai dëshiron që burrat të konkurrojnë me gratë në sport, ose pse ai kërkon të gjitha automjetet elektrike brenda pesë viteve. , ose pse ai e lejoi inflacionin të shfrenohej, duke shkatërruar njerëzit e vendit tonë, dhe shumë më tepër, ai gjithashtu, nën presion të madh, do të provonte ‘kompetencën’ e tij vetëm ne të dy, një për një, në një të mirë, të vjetër debat i modës, siç kanë qenë dikur, në çdo kohë, kudo, në çdo vend!!!”, ka shkruar Trump.

“ABC News” është planifikuar të mbajë debatin e dytë mes Bidenit dhe Trump të martën, më 10 shtator në orën 21:00. Rrjeti ende nuk ka bërë të ditur se cilët janë moderatorët për atë debat.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?