Trump sulmon De Santis: Politikan mesatar, merita ime nëse u bë guvernator

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-presidenti Donald Trump sulmoi publikisht guvernatorin e Floridës, Ron De Santis, përmes një deklarate ku thoshte se, politikani që ai ndihmoi të bëhej tani është rivali i tij kryesor për të udhëhequr republikanët.

Vetëm pak ditë para se të njoftojë vendimin nëse do të kandidojë për president, Trump mori kreditet për suksesin e De Santis në vitin 2018, e klasifikoi atë si një politikan “mesatar” dhe e akuzoi se po luan lojëra duke mos njoftuar ende ambiciet presidenciale.

Në një seri postimesh të publikuara në rrjetin e tij “Truth Social”, Trump tha se, “De Santis është një guvernator mesatar por që ka një fushatë të fortë marrëdhëniesh me publikun”.

- Advertisement -

Por në të njëjtën kohë ish-presidenti mori meritat përse De Santis fitoi me shifra historike kontestin e së martës me thuajse 20 pikë ndaj rivalit demokrat Charlie Crist.

Për muaj të tërë, De Santis është përfolur si rivali më i mundshëm i Trump në 2024-n nëse garon për president dhe rezultatet e zgjedhjeve të mesmandatit kanë përforcuar këtë hipotezë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

Rrezikojnë përditë jetën! Banorët në unazën jugore të Elbasanit ngrihen në protestë

Unaza jugore e Elbasani që është njëkohësisht segmenti kyç që bën kalimin në drejtim të juglindjes së Shqipërisë është bllokuar nga banorë të zonës. Bllokimi...

TË FUNDIT

Mashtroi si viktimë prostitucioni për të shkuar në Angli, arrestohet e reja në Rinas

Policia Kufitare e Rinasit ka vënë në pranga një 24-vjeçare shqiptare që tentoi të kalonte kufirin, me dokumente të falsifikuara, me qëllim kërkimin e...

Çështje të reja në SPAK? Spahiu bën parashikimin: I pari politikan që arrestohet…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se çështjet e hapura në një javë të vetme në SPAK janë ndikim i...

Rrezikojnë përditë jetën! Banorët në unazën jugore të Elbasanit ngrihen në protestë

Unaza jugore e Elbasani që është njëkohësisht segmenti kyç që bën kalimin në drejtim të juglindjes së Shqipërisë është bllokuar nga banorë të zonës. Bllokimi...

Shpërndante kokainë në Tiranë, arrestohet Erald Shullazi

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri në kuadër të operacionit të koduar “Collaboration”, pasi ky i fundit akuzohet se shpërndante kokainë në...

Koalicion i ri me Bashën për të asgjësuar Berishën? Spahiu zbulon emrat e partive

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Lulzim Basha pritet të hyjë në zgjedhjet lokale me një koalicion prej 6...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×