GJKKO

GJKKO rrëzon ankimimin e familjarëve të 21 janarit, çështja nuk kalon në SPAK

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit ka vendosur në Dhomë Këshillimi mospranimin e ankimit të familjarëve të 21...

Dështon seanca e parë në GJKKO për inceneratorin e Elbasanit

Seanca e parë në Gjykatën e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar për inceneratorin e Elbasanit ka dështuar në themel. Shkak...

GJKKO ndryshon akuzat për të pandehurit e inceneratorit të Fierit

Gjykata e Posaçme ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për të kaluar për gjykim dosjen e inceneratorit të Fierit. Ndërkohë, togat e...

Mbahet seanca për Mediun, ish-ministri mungon në GJKKO. Kërkesat e avokatëve

Nis seanca në Gjykatën e Posaçme për ish-ministrin e Mbrojtes Farmir Mediu. Mediu nuk ka ardhur dhe do të përfaqësohet nga avokatët...

Kallëzoi Sali Berishën/ Taulant Balla thirret në GJKKO, gazetari sjell detaje

Kyetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla është thirrur këtë të enjte në Gjykatën e Posaçme (GJKKO). Gazetari i Euronews...

“Bosi i kokainës” në vendet nordike, GJKKO jep dënimin për Jetmir Kastratin

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë përfundoi gjykimi në lidhje të pandehurin Jetmir...

U vetëdorëzua në gjykatë, GJKKO lë në burg juristin e Bashkisë Bulqizë

Gjykata Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka rikonfirmuar masën e caktuar në mungesë "arrest me burg" për Leonard Daçi, jurist...

Apeli i GJKKO s’pranon ankimin, mbeten të konfiskuara pasuritë e Ervis Martinajt

Gjykata e Apelit të Posaçëm lë në fuqi vendimin e Shkallës së Parë për sekuestron e 34 pasurive të Ervis Martinajt...

GJKKO lë në fuqi dënimin e përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

Apeli i GJKKO ka lënë në fuqi dënimin me burgim të përjetshëm për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin. Në një reagim për...

GJKKO, sekuestro pronave të ushtrisë në Sarandë

Me kërkesë të SPAK janë vendosur nën sekuestro pronat e ushtrisë në Sarandë me një sipërfaqe prej 30 mijë metra katror. Vendimi i Gjykatës...

“Gërdeci” | Shtyhet seanca për Fatmir Mediun, shkak mungesa e prokurorëve

Seanca ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu është shtyrë për në datën 23 mars, në orën 14:00. Mësohet se shkak për këtë,...

Porositës i 3 vrasjeve sipas Dumanit, Suel Çela kërkesë GJKKO-së nga arratia

Marjus Lulaj i njohur edhe me emrin Suel Çela, i është drejtuar nga arratia Gjykatës Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit...

GJKKO kalon për gjykim inceneratorin e Elbasanit, nuk pranohet gjykimi i shkurtuar

GJKKO ka pranuar kërkesën e Porkurorisë së Posaçme për kalimin për gjykim të dosjes së Inceneratorit të Elbasanit. Vendimi në seancën paraprake...

GJKKO shtyn për herë të tretë seancën paraprake ndaj ish-drejtoreshës së ARRSH

Gjykata e Posaçme ka shtyrë për të tretën herë seancën paraprake ndaj ish-drejtoreshës së Autoritetit Rrugor, Sonila Qato, dhe 9 të...

Konfiskimi i pasurisë së Rrajës dhe Audit të Kejvina Kthjellës, GJKKO shtyn seancën

Gjykata e Posaçme Apelit ka shtyrë për herë të trete senacën për kërkesen e SPAK për konfiskmim e pasurive të shtetasit...

Apeli i GJKKO lë në fuqi vendimin me 10 muaj burg për Rovena Vodën

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka lënë në fuqi dënimin me 10 muaj burg për...