Trump sulmon drejtësinë: Procesi ndaj meje i bazuar në dokrra

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Donald Trump ka vazhduar me fushatën e tij elektorale dhe me sulmet ndaj sistemit të drejtësisë.

“Ndodhem në një proces të bazuar në dokrra”, tha ai në mitingun e parë masiv që nga ngritja e padisë për përpjekje për të përmbysur rezultatin zgjedhor të 2020-s.

Sinkron Donald Trump, ish-president i Shteteve të Bashkuara:

- Advertisement -

“Bëhet fjalë për ndërhyrje në zgjedhje, por kjo nuk mjafton. Presidenti ynë i kërrusur tani do që ky prokuror rugaç të depozitojë një urdhër gjykate për të më hequr të drejtat e mia nga Amendamenti i Parë, në mënyrë që të mos flas dot. Ndaj le të na dëgjojnë: ne nuk duam të na flisni për këtë çëshje, që është një çështje qesharake”.

Trump, i cili përballet gjithashtu me akuza në Florida dhe Nju Jork, po bëhet gati për një padi të katërt në Xhorxhia, për përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e 2020-s në këtë shtet. Padia këtë herë pritet të ngrihet brenda këtij muaji.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

TË FUNDIT

Bien fitimet e Spotify, kompania suedeze largon nga puna 1500 punonjës

Spotify kompania më e madhe sa i përket shërbimit të transmetimit muzikor ka njoftuar të hënën një reduktim të stafit me "rreth 17%", e thënë ndryshe...

Gjendet i vdekur një amerikan në një qendër emigrimi në Rusi

Një shtetas amerikan është gjetur i vdekur në një qendër të emigrimit në rajonin Krasnodar në Rusi, raportoi gazeta ruse Kommersant më 4 dhjetor. Ernest...

45-vjeçari bie nga lartësia duke punuar, përfundon në spitalin e Elbasanit

Një 45-vjeçar në Elbasan ka mbërritur në spital për të marrë ndihmën mjekësore, pasi dyshohet të jetë rrëzuar nga një strukturë metalike teksa ka...

Flet babai i Naim Murselit: Ta dija që e kishte bërë evlati im, ai s’do ishte gjallë

Babai i Naim Murselit, tha se pas arrestimit të djalit të tij, ai nuk ka pasur asnjë kontakt me djalin e tij që pas...

Aksidentohet për vdekje 43-vjeçari shqiptar në Itali

Një 43-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në Itali. Sipas burimeve nga mediat e huaja, ai ka ndërruar jetë pasi nuk ka mundur...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×