English

Trupi i një pengu izraelit gjendet pranë spitalit Al-Shifa në Gaza

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Trupi i pengut Yehudita Weiss, 65 vjeçe u gjet sot pranë spitalit Al-Shifa në Rripin e Gazës, njoftuan Forcat Mbrojtëse të Izraelit (IDF).

- Advertisement -

Anëtarët e Batalionit 603 të Brigadës së 7-të të Blinduar të IDF-së gjetën trupin së bashku me pajisje ushtarake të Hamasit, duke përfshirë pushkë sulmi dhe RPG.

Trupi u dërgua në Izrael për identifikim, pas së cilës ushtria dhe policia informuan familjen e Yehudita Weiss.

Weiss, nënë e pesë fëmijëve, u rrëmbye më 7 tetor nga Kibbutz Beri. Burri i saj, Shmulik Weiss, u vra në dhomën e sigurt të shtëpisë së tyre.

Jehudita ishte një pensioniste e cila punonte si vullnetare në një kopsht fëmijësh lokal dhe në momentin e ngjarjes ajo po trajtohej për kancerin e gjirit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?