English

U arrestuan për protestën para Bashkisë Tiranë, lirohen 2 protestuesit e opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Tiranës ka liruar 2 protestuesit e opozitës të ndaluar për protestën e fundit para bashkisë së Tiranës ku u hodh një sasi molotovi dhe u përplasën me forcat e policisë.

- Advertisement -

Detyrim paraqitjeje një herë në muaj dha Gjykata për Ahmet Maja dhe Lulzim Nela. Gjithashtu vendimi shoqërohet me masën ndalim i pjesëmarrjes në protesta e tubime.

Tri ditë më parë, 1 person u vu në pranga dhe një tjetër u vu nën hetim për shkak se hodhën molotov në protestën e zhvilluar nga Rithemelimi dhe PL para Bashkisë së Tiranës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?