English

U dënua nga gjykata, nënkomisari që vrau veten, në 2022 ishte konfliktuar me fqinjin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Specialisti i Policisë Kriminale, Arben Pjeçi i vetëvrarë në ambientet e policisë së Durrësit ishte dënuar nga Gjykata e Durrësit për plagosje të lehtë.

- Advertisement -

Bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur në vitin 2022 në Kavajë, ku Pjeçi ishte konfliktuar fizikisht me fqinjin i cili gjithashtu është dënuar nga gjykata për plagosje të lehtë.

Dënimi me vendim të formës së prerë nga Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, solli pezullimin e tij nga detyra dhe më pas vetëvrasjen e oficerit në kushtet e depresionit.

57-vjeçari shërbente në policinë e shtetit prej më shumë se 30 vjetësh.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×