U irritua nga të qarat e fëmijës dhe dhunoi gruan, dënohet shqiptari në Greqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I irrituar nga të qarat e fëmijës, një burrë ka dhunuar gruan e tij.

Për këtë çështje 34-vjeçari shqiptar u dënua me 12 muaj burg nga Gjykata e Selanikut.

Gjithçka ka ndodhur të martën mbrëma kur i akuzuari është kthyer nga puna në shtëpi dhe ka pasur një debat të ashpër me gruan e tij për fëmijën.

- Advertisement -

Në një moment, ajo u ngrit nga tavolina dhe shkoi në tualet, por fëmija i tyre katër muajsh filloi të qante dhe 34-vjeçari nuk dinte çfarë të bënte për ta ndaluar. Rezultati, siç tha ai, ka qenë se është irrituar që gruaja e tij vonohej të dilte nga banja për t’u kujdesur për fëmijën dhe për këtë e goditi.

30-vjeçarja deklaroi në dëshminë e saj se ishte hera e parë që bashkëshorti i saj sillej dhunshëm ndaj saj dhe përshkroi momentin kur e sulmoi, ndërsa i kërkoi gjykatës që të mos e dënonte për veprimet e tij.

“Kjo mund t’i ndodhë çdo familjeje. Burri im erdhi nga puna dhe ne po flisnim për fëmijët tanë. Unë u çmenda, u tërbua edhe ai dhe kështu ndodhi. Më ka goditur me duar në fytyrë dhe më ka goditur me shqelma pas shpine”, tha në gjykatë gruaja me origjinë shqiptare.

“Ishte hera e parë që ndodhte diçka e tillë, nuk besoj se do ta bëjë përsëri sepse biseduam dhe më kërkoi falje. Jemi të martuar prej 5 vitesh e gjysmë dhe besoj se nuk do ta bëjë më sepse më do mua dhe fëmijët. Ishte një ditë e keqe. Nuk e di si ndodhi”, shtoi30-vjeçarja.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

TË FUNDIT

BE shqyrton rrezikun nga përdorimi i katër teknologjive si armë lufte

Komisioni Evropian do të shqyrtojë rrezikun që paraqet përdorimi i katër teknologjive kritike si armë lufte, mes tyre gjysmëpërçuesit dhe inteligjenca artificiale. Blloku do...

Drama e emigrimit! Aty inxhinieri bën punë të rëndomta”-avokati shqiptar në Itali

Avokati Gentian Alimadhi ishte këtë të martë i ftuar në “Good Morning Albania" për të folur rreth vështirësive të emigrantëve që zgjedhin për të...

Gjyqi për korrupsion ndaj Senatorit Bob Menendez do të fillojë në maj

Gjyqi ndaj Senatorit Bob Menendez, i akuzuar për korrupsion, do të fillojë në maj tha të hënën një gjykatës federal në Nju Jork. Senatori demokrat...

“Gjyq i turpshëm”, Trump në përballjen e parë në procesin që rrezikon pronat e tij

Ish-Presideti Donald Trump sulmoi ashpër prokuroren e përgjithshme të Nju Jorkut dhe gjykatësin e çështjes civile ndaj tij, ndërsa u hap seanca e parë...

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×