U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”.

Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë i dyshuar në vrasjen e biznesmenit Çajup Selimit në Tepelenë në janar të vitit 2021.

Për të kryer këtë vrasje Abedini ka qenë bashkëpunëtor me Laert Haxhiu, Artan (Marjus) Tafani, Lulzim Spahija (Arapi Ligor Romacka dhe me  Bujar Abedinin.

- Advertisement -

Gjithashtu ai dyshohet se ka marrë pjesë në vendosjen e eksplozivit në biznesin e  Bashkim Rajkut më 8 qershor të vitit 2022 në Durrës. Ai ka bashkëpunuar së  bashku me Laert Haxhiu, Artan (Marjus) Tafani, Lulzim Spahija (Arapi).

Po ashtu së bashku me Leart Haxhinë, Artan (Marjus) Tafani, dhe Kristi Bixheku, kanë vendosur eksploziv në banesën e Bujar Turkut, më 1  nëntoe të vitit 2022 dhe me 31 dhjetor të po të këtij viti.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

TË FUNDIT

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Shkodër /Informacion paraprak Rreth orës 16:15, në Urgjencën e Spitalit Rajonaal Shkodër, ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi A. Z., 59 vjeç, banues në fshatin...

“T’i vënë gishtin kokës”, Rama: Nëse PS ndalon, progresi në rrezik serioz

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur gjatë Kongresit të PS tha se qëllimi i forcës politike që ai drejton është të garantojë progres...

“Kaluam 3 kriza”, Rama: Po mos të ishte për PS-në do ishim kthyer në vitin 1997

Kryeministri Edi Rama tha gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se Shqipëria kaloi 3 furtuna, tërmetin, pandeminë dhe krizën e çmimeve...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×