English

U plagos në burgun e Peqinit, Indrit Shaqja arrestohet. Çfarë i gjetën në qeli

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Indrit Shaqja i cili mbeti i plagosur gjatë kaosit të shkaktuar në burgun e Peqinit, Indrit Shaqja është arrestuar.

- Advertisement -

Kjo sepse ka dyshime se ai ka qenë bashkëpunëtor i Sokol Mjacaj, ekzekutorit të Arben Lleshit.

Ky i fundit u vra pikërisht në qelinë e Indrit Shaqjas, ku u zbulua dhe u sekuestrua edhe një aparat celular i fshehur.

Njoftimi i policisë:

“Në vijim të veprimeve hetimore të kryera ne kuadër të procedimit penal nr.1459/2023 ne date 19.12.2023 është rikqyrur vendi i ngjarjes, vendi ku është vrare viktima, qe përkon me dhomën e te dënuarit Indrit Shaqja ne IEVP Peqin, nga këqyrja e imtësishme e sendeve qe ndodheshin ne dhome, konkretisht një arke druri është sekuestruar një send telefon celular qe i përket te dënuarit Indrit Shaqja. Gjate pyetjes se tij ai ka pranuar pronësinë e sendit telefon celular dhe ne këto rrethana është arrestuar nga policia gjyqësore e SHKBB për nenin 324/a K.Penal”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?