English

Ukraina: 1270 rusë të vdekur në 24 orët e fundit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ushtria ruse ka pësuar 1270 viktima në 24 orët e fundit, tha Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, nëse ky numër është i saktë, do të ishte një nga shifrat më të larta ditore të viktimave ruse që nga fillimi i luftës.

Kyiv ka pohuar rregullisht se forcat e Moskës kanë humbur më shumë se 1000 burra në ditë që kur Rusia nisi një ofensivë të re në rajonin e Kharkiv muajin e kaluar.

Rajoni i Kharkiv, i cili kufizohet me Rusinë dhe qyteti i Kharkiv, qendra administrative e rajonit, janë goditur pothuajse çdo ditë, që kur sulmet u intensifikuan.

Lajmi vjen pas vendimit të javës së kaluar nga Presidenti Joe Biden për të miratuar përdorimin e armëve të furnizuara nga SHBA, për të goditur objektivat brenda Rusisë që ishin të përfshirë në sulmet në rajonin Kharkiv të Ukrainës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?