Ulen temperaturat në juglindje, reshje dëbore në pranverë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse ka nisur muaji i dytë i pranverës, ulja e temperaturave ka bërë që të rikthehen reshjet e dëborës në juglindje të vendit.

Temperaturat në zonat malore në juglindje kanë shkuar deri -1 gradë celcius, duke rikthyer reshjet e dëborës, ndërkohë që në intensitet të ulët ato kanë prekur edhe fshatin turistik të Dardhës.

Bëhet me dije se nuk ka probleme më kalimin në akset rrugore nacionale apo ndërprerje të energjisë elektrike.

- Advertisement -

Autoritetet po punojnë përmes borëpastrueseve për pastrimin e atyre akseve që janë mbuluar nga bora.

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Katër shqiptarë kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti automobilistik në Kroaci. vijon...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

TË FUNDIT

Aksident në Kroaci, 6 të plagosur, mes tyre 4 shqiptarë

Katër shqiptarë kanë mbetur të plagosur pas një aksidenti automobilistik në Kroaci. vijon...

“Athina nën presionin e BE” Ekathimerini: Spanja e acaruar me Greqinë për Shqipërinë

Greqia po përballet me presionin jo vetëm të Gjermanisë por edhe të Spanjës për bllokimin që ka vendosur t’i bëjë Shqipërisë në rrugën e...

Dita e Çlirimit, kurora me lule nga ministri Peleshi dhe zyrtarë të tjerë në Korçë

Dita e sotme ka shënuar 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazi-fashistë. Me këtë rast në Varrezat e Dëshmorëve të Korçës janë organizuar homazhe...

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×