English

Ushqimet të shtrenjta; bulmeti rritje me 28% në shkurt, mishi, vaji e peshku mbi 15%

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në muajin shkurt 2023 çmimet e qumështit, djathit dhe vezëve pësuan rritje vjetore me 28%, duke vështirësuar ekonominë e mijëra familjeve.

- Advertisement -

Me rritje dy-shifrore të çmimeve u regjistruan edhe produktet e tjerë të shportës, standard ky që e mban inflacionin në nivelin e lartë 7.1%.

Nga ana tjetër, në shkurt u vu re një ulje e ndjeshme e çmimeve në transport.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×