English

Vdekja e 35-vjeçarit dhe dhunimi i mjekëve, gjykata lë në burg familjarin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për Brikel Alikaj, i arrestuar dy ditë më parë nga policia pas konfliktit në spitalin e Vlorës.

- Advertisement -

Brikel Alikaj ka kundërshtuar forcat e policisë pas vdekjes së familjarit të tij 35-vjeçar të cilin e kishte zënë korrenti dhe po transportohej me urgjencë për në spital.

Por në momentin që autoambulaca ka mbërritur në urgjencë dera e saj nuk është hapur duke vonuar dhënien e ndihmës së parë për të riun.

Familjarët e të riut, mes të cilëve dhe Brikel Alikaj janë përplasur fizikisht me mjekët dhe policinë.

Prokuroria ka kërkuar “Arrest me burg” për të pandehurin, e cila është pranuar nga gjyqtarja Vjola Canaj. Pala mbrojtëse e përfaqësuar nga Odeta Aliraj ka kërkuar lirim me kusht.

Gjykata bazuar në pamjet filmike e ka cilësuar të ligjshëm arrestimin teksa ka pranuar kërkesën e prokurorisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×