English

Velipoja me gërmadha/ Shembjet e objekteve prishin imazhin në prag të sezonit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

“Data 1 maj zyrtarisht duhet të përkonte zyrtarisht me nisjen e sezonit turistik në plazhin e Velipojës por duket se kur vit, ky plazh nuk është gati për të pritur vizitorët”

- Advertisement -

Panorama që të ofron sot Velipoja duket shumë lag pritshmërive për të ofruar një shërbim të duhur dhe për të kaluar pushimet pasi përgjatë gjithë vijës ranore kemi ende gërmadhat e objekteve të cilat u shkatërruan nga aksioni i IKMT të nisur pak ditë më parë në plazhin e Velipojës.

Për të mos folur me pas për mbeturinat që kanë pushtuar kudo këtë vijë ranore nga persona apo turistë të papërgjegjshëm të cilët pasi kanë kaluar çaste me shoqërinë e tyre nuk kanë preferuar që mbeturinat ti hedhin në vendin e caktuar.”

Kjo është panorama që të ofron sot Velipoja, aspak gati për sezonin turistik.

Mbetjet e objekteve janë kudo ndërsa punonjësit e bashkisë kanë nisur matjet për ndarjen e hapësirës së shezlongëve .

Pavarësisht kësaj duket se temperaturat e larta kanë tërhequr vizitorët e parë në Velipojë madje të shijojnë edhe detin.

Euronews Albania u interesua pranë bashkisë Shkodër për nisjen e sezonit turistik në Velipojë por deri tani zyrtarisht nuk kemi përgjigje nga ky institucion apo prononcim nga titullarët.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?