Vendimi i Kuvendit për kërkesën e GJK për çështjen e Xhaçkës? Përgjigjet Balla

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar Taulant Balla iu përgjigj pyetjes se kur do e marrë Kuvendi vendim për kërkesën e Gjykatës Kushtetuese për çështjen e ministres Olta Xhaçka.

Në një deklaratë për mediat ai theksoi se nuk ka një vendim të zbardhur të Gjykatës Kushtetuese, ndërsa theksoi se do të japë një përgjigje kur ky vendim të zbardhet.

“Në dijenin time nuk ka një vendim të zbardhur të Gjykatës Kushtetuese. Deri kur vendimi i Gjykatës Kushtetuese të zbardhet pas atij momenti mund të ju përgjigjet këtyre pyetjeve.

- Advertisement -

Mos u nxitoni me parashtrimet dhe argumentet e Gjykatës Kushtetuese. Deri në momentin që të marrë vendimin duhet të duroni dhe ju. Ajo që duhet të kuptojmë është se çfarë synon Gjykata Kushtetues me vendimin në fjalë”- tha Balla.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

TË FUNDIT

Sekuestrohen 1 mld dollarë para të falsifikuara në Stamboll, zbulohet destinacioni

Forcat turke të sigurisë konfiskuan një miliard dollarë para të falsifikuara në Stamboll dhe arrestuan gjashtë persona të përfshirë në operacion, njoftoi zyra e...

Protesta e gjashtë kundër Vuiçiç, dhjetëra mijëra serbë marshuan drejt qeverisë

Në protestën e gjashtë “Serbia kundër dhunës”, të premten, dhjetëra mijëra qytetarë në Beograd nisën një marsh drejt Qeverisë së Serbisë, rreth së cilës...

Draft-statuti i Ramës për asociacionin, vjen reagimi zyrtar nga qeveria e Kosovës

Zyra shtypit e kryeministri Albin Kurti ka reaguar lidhur me draft-statutin e kryeministrit Edi Rama për asociacionin. Në përgjigje të interesimit të gazetarit të Euronews...

Putin: Kundërofensiva ukrainase ka dështuar, por kanë ende potencial sulmues

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, tha të premten, më 9 qershor, se kundërofensiva e madhe që Ukraina ka përgatitur prej muajsh, ka “filluar” në...

Ish-kryeministri Boris Johnson jep dorëheqjen si deputet

Boris Johnson ka dhënë dorëheqjen si ligjvënës konservator, pasi i është thënë se do të sanksionohet për mashtrim të Parlamentit. Dorëheqja e tij vjen pasi...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×