Vershtapen planifikon largimin nga F1: Kam shumë gjëra për të bërë në jetë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maks Vershtapen vijon të jetë në qendër të vëmendjes, kjo jo vetëm falë sukseseve të tij, por dhe deklaratave shokuese.

Së fundmi kampioni i botës në Formula 1 ka pohuar se në përfundim të kontratës do të shkëputet nga sporti që ushtron. Në një deklaratë të dhënë për mediat e huaja, 25-vjeçari bëri me dije se në vitin 2028 do të heqë dorë nga pasioni i tij, për t’u aktivizuar me diçka tjetër.

“Nuk e shikoj veten të garojë deri në moshën 40-vjeçare, sepse kam shumë gjëra për të bërë. Po ja kaloj vërtet bukur me çfarë po bëj tani dhe do të jem në F1 edhe për disa vite, deri në 2028 kur më përfundon dhe kontrata. Pas kësaj çdo gjë varet se si do të shkojë, por besoj se do bëj disa gjëra ndryshe nga garat”, tha ai.

- Advertisement -

Vershtapen është shpallur dy herë radhazi kampion i botës në Formula 1, madje në sezonin e fundit, ku la pas disa emra të njohur të këtij sporti.

Piloti belgo-holandez ishte një nga të rinjtë më të talentuar kur mori pjesë për herë të parë në këtë sport, duke u kthyer shumë shpejt në një idhull për këdo.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

TË FUNDIT

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...

SHBA: Nuk i mbështesim sulmet brenda Rusisë

Shtetet e Bashkuara po vazhdojnë të mbledhin informacione mbi raportet për sulme me dron në Moskë, tha Shtëpia e Bardhë të martën, më 30...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×