English

Vetëvrasja e 41-vjeçares, lihet në burg Xhemal Loka, dëshmia në Gjykatë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Xhemal Loka, bashkëshorti i 41-vjeçares Bedrie Loka është lënë në burg.

- Advertisement -

Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se Loka ka kërkuar që seanca gjyqësore të zhvillohet në praninë e kamerave.

Ai ka theksuar para togave të zeza se bashkëshortes i ka thënë që të mos e vrasë mendjen për fotot e publikuara. Mes tjerash ai ka theksuar se Bedria ka qenë në kërcënim por jo nga ai, teksa ka shtuar se mes tyre nuk ka pasur dhunë.

“I kam thënë mos e vrit mendjen për foton e publikuar. Nuk arrita ta kuptoj atë që do bënte. Ky është gabimi im. I kam kërkuar të mos shkojë te prindërit pa njërin nga fëmijët. Nusja ime ka qenë në kërcënim, po jo nga unë. Debate kam bërë po kurrë të arrij puna ta dhunoj”-tha ai.

Ndërsa avokati i tij mbrojtës Çlirim Gjona ka kundërshtuar masën arrest me burg të Lokës dhe ka kërkuar masën ‘detyrim paraqitje’.

“Nuk ka prova. Ka pasur debate si çdo familje, referuar edhe shtresës sociale Nuk ka pasur asnjë kallëzim nga familjarët e së ndjerës për dhunë për sa kohë ishte gjallë. Prokuroria nuk përmendi asnjë shkak për këtë masë. Lekët e gjetura janë mbledhur për varrimin”- është shprehur ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?