VIDEO/ Forcat e Sigurisë së Kosovës priten me duartrokitje në Adana

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka mbërritur në aeroportin e Adanës kontigjenti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, i cili është nisur për të dhënë ndihmë në zonat e prekura nga tërmeti në Turqi.

Në një video të postuar në rrjetin social Twitter, Fondacioni SETA në Washington ka publikuar momentiN kur kontingjenti i FSK-së pritet me duartrokitje nga të pranishmit në aeroport.

- Advertisement -

Kujtojmë se trupat e FSK-së u nisën drejt Turqisë pas vendimit të djeshëm të kryeministrit Albin Kurti dhe autorizimit nga ana e presidentes Vjosa Osmani.

Ushtarakët e specializuar për operacione humanitar do të ndihmojnë Turqinë në zonat më të prekura nga tërmeti i së hënës.

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

TË FUNDIT

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Kush do ta trashëgojë pasurinë marramendëse të Tina Turner

Tina Turner grumbulloi një vlerë neto marramendëse gjatë gjithë karrierës së saj mbresëlënëse përpara vdekjes së saj tronditëse më 24 maj në moshën 83-vjeçare. Këngëtarja...

Numërohen 71% e votave në Turqi, ja kush kryeson bindshëm

Me më shumë se 71% të votave të numëruara, presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan vazhdon të kryesojë kundërshtarin Kemal Kilicdaroglu në balotazhin e sotëm,...

Festa e qershive në Drobonik, fermerët: Prodhim i pakët por të kënaqur me çmimet

Qershitë, të parat fruta të pranverës, kanë një festë të posaçme në Drobonik të Beratit. Moti i keq nuk ka ndalur banorët dhe fermerët që...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×