VIDEO-ILUSTRIM | Si u ekzekutua 37-vjeçari në autostradën Tiranë-Durrës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka inskenuar rrethanat e ekzekutimit të 37-vjeçarit Iljaz Çali, mbrëmjen e së dielës në autostradën Tiranë-Durrës.

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati përmes një video-ilustrimi grafik shpjegoi se viktima, që mendohet se udhëtonte vetëm në makinën e marrë me qira, është ndjekur për disa kilometra nga autorët e krimit, të cilët dyshohet se ishin 2 persona; njëri qitës, tjetri drejtues i automjetit.

Zbrazja e plumbave nga arma kallashnikov në drejtim të automjetit ku udhëtonte viktima dyshohet të ketë nisur në pjesën e pasme të automjetin dhe ka vijuar për rreth 50 metra, ndërsa automjetet ecnin paralel.

- Advertisement -

Në vendngjarje janë gjetur dhjetëra gëzhoja, por vetëm 6 plumba kanë kapur 37-vjeçarin.

Zbardha e ngjarjes pritet të jetë e vështirë pasi provat në vendngjarje janë të pakta.

Fakti që autostrada ka qenë tërësisht e pandriçuar për shkak të fikjes së dritave (sipas vendimit të qeverisë) për të kursyer energji elektrike, e bën edhe më të vështirë gjetjen e provave.

“Nga tipologjia e zhvillimit të ngjarjes dyshohet se kemi të bëjmë me një vrasje të porositur, të kryer nga vrasës me pagesë. Provat janë shumë të pakta. Për më tepër, ky nuk është rasti tipik kur autorët, pasi largohen nga vendngjarja e djegin automjetin e përdorur në krim. Nga policia nuk është raportuar për asnjë automjet të djegur”, tha gazetari Ferhati.

 

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

TË FUNDIT

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×