English

VIDEO| Me të dyja duart te telefoni, gjobitet shoferi i urbanit në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia Rrugore Tiranë ka ndëshkuar me masën administrative 15 000 lekë, drejtuesin e një autobusi, i cili është filmuar, duke përdorur celularin gjatë drejtimit të automjetit.

- Advertisement -

Kanë qenë qytetarët ata të cilët kanë filmuar shoferin në fjalë dhe e kanë denoncuar pranë organeve kompetente dhe në rrjete sociale.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, shoferi mban me brryla timonin e autobusit dhe duart i ka në telefon në kundërshtim me nenin 171 të Kodit Rrugor.

Në rrugën ku ai po kalon shihet një aks me qarkullim të lartë dhe veprimi i shoferi mund të shkaktojë një aksident me pasoja të rënda.

Policia apelon ndaj të gjithë drejtuesve të mjeteve që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor dhe të shpëtojnë jetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?