VIDEO| Muxhahedinët iranianë protestojnë përpara ambasadave të Shqipërisë në Europë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Muxhahedinët iranianë po zhvillojnë protesta përpara gjithë ambasadave shqiptare në Europë për ngjarjet e zhvilluara paraditen e kësaj të marte në ambientet ku qëndron organizata MEK në Shqipëri.

Sipas muxhahedinëve kanë qenë rreth 1000 policë që i kanë sulmuar  në ambientet ku qendrojnë. Ata bëjnë me faj policinë duke pretenduar se kanë hedhur gaz lotsjellës dhe spraj piper kundrejt tyre si dhe i kanë thyer sende personale. Gjithashtu ata fajësojnë policinë se kanë qenë shkak që në kampin e tyre pati edhe një viktimë.

Në Paris, Francë, mbështetësit e Rezistencës Iraniane u mblodhën para ambasadës shqiptare dhe paralajmëruan se qetësimi i regjimit të mullahëve dhe negocimi me ta vetëm do t’i hapë rrugën vrasjeve dhe krimeve.

- Advertisement -

Në Hagë të Holandës, mbështetësit e rezistencës iraniane u mblodhën përpara ambasadës shqiptare dhe bënë thirrje për t’i dhënë fund marrëveshjeve dhe lidhjeve me regjimin e mullahëve.

“Turp për këtë marrëveshje!” Mbështetësit e Rezistencës Iraniane kanë bërtitur përpara konsullatës shqiptare në Essen të Gjermanisë.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

TË FUNDIT

SHBA: Ekstremistëve izraelitë në Bregun Perëndimor do t’iu ndalohet hyrja në Amerikë

Departamenti amerikan i Shtetit ka marrë një vendim të rrallë ndëshkimor ndaj Izraelit, pasi tha të martën se do t’ua ndalojë hyrjen në Amerikë...

“Ne nuk jemi fallxhorë”- Çoçoli: Ja pse shqiptarët nuk humbasin nga rënia e euros

Eksperti i ekonomisë, Fatos Çoçoli, është shprehur se shqiptarët nuk kanë humbje nga rënia e euros, sepse kryesisht i kanë të ardhurat në lek. Komentet...

Vëllai i Liridona Ademaj ndan mesazhin: Fushata jonë për drejtësi fillon tani

Vëllai i Liridona Ademaj ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, lidhur me protestën e mbajtur këtë të martë për të ndjerën. Vrasja...

“Rënia e euros nuk është e stisur”- Shkodra: Si po përfiton qeveria nga ky fenomen

Kreu i shoqatës së prodhuesve, Arben Shkodra, është shprehur se rënia e euros nuk është një fenomen i prodhuar artificialisht nga ana e qeverisë. Komentet...

Arrestohet Ljupço Pallço, akuzohet për vrasjen e 14-vjeçares dhe të moshuarit në RMV

Është arrestuar Ljupço Palevski-Pallço, i cili dyshohet për rrëmbimin dhe ekzekutimin e Vanja Gjorçevskës 14-vjeçare dhe Pançe Zhezovskit 74-vjeçar. Duke falënderuar shtetin turk për bashkëpunimin,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×