English

VIDEO| Policia dhe oficerët e OPGJ-të shkojnë në banesën e Sali Berishës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Oficerët e policisë gjyqësore janë paraqitur këtë të premte në banesën e ish-kryeministrit Sali Berisha.

- Advertisement -

Euronews Albania ka siguruar pamjet kur policia dhe OPGJ-të hyjnë në derën kryesore të pallatit ku banon Berisha në rrugën “Mustafa Matohiti”.

Kontrolli rutinë bëhet për të verifikuar nëse ish-kryeministri respekton masën e sigurisë të “Arrestit në shtëpi”, të dhënë nga Gjykata e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe korrupsionit.

Pjesë e trupës që kreu verifikimin ishte dhe Erion Ismaili, Drejtor i Krimit Ekonomik, në Tiranë.

Kujtojmë se GJKKO caktoi mesditën e të shtunës, 30 dhjetor, masën e sigurisë “Arrest me burg”, me mbikqyrje policore, ku i lejohet komunikimi vetëm me familjarët e tij.

Sipas njoftimit të GJKKO Sali Berisha nuk duhet të largohet nga banesa e tij e ndodhur në adresën: Rruga “Mustafa Matohiti”, si dhe të mos komunikojë me persona të tjerë përveç atyre që bashkëjetojnë në të njëjtën banesë me të.

Për ekzekutimin e këtij vendimi është ngarkuar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përfaqësuar nga prokurorët Arben Kraja dhe Enkeleda Millonai.

Avokatet e Berishës deklaruan se vendimi ishte marrë në shkelje ligjore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?