English

Vizita e Cameron në Kosovë, Basha: Dha mesazhe të qarta të paqes e stabilitetit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryedemokrati Lulzim Basha ka falenderuar sekretarin e Jashtëm britanik, David Cameron, për vizitën e tij në këtë fillimviti në Kosovë.

- Advertisement -

Përmes një reagimi në rrjetin social “X”, Basha tha se Cameron dha mesazhe të qarta në mbështetje të paqes, stabilitetit dhe vlerave euroatlantike për Kosovën dhe gjithë rajonin.

Ai tha gjithashtu se shqiptarët janë të privilegjuar të qëndrojnë pranë një miku dhe aleati si Mbretëria e Bashkuar.

Reagimi i Bashës:

Faleminderit @David_Cameron për vizitën kuptimplote të fillimit të vitit në Republikën e Kosovës dhe mesazhet e qarta në mbështetje të paqes, stabilitetit dhe vlerave euroatlantike për Kosovën dhe gjithë rajonin. Mirënjohës për rolin jetik që luan MB së bashku me NATO-n në sigurimin e paqes dhe stabilitetit në Ballkanin Perëndimor dhe investimin në një të ardhme më të mirë për të gjithë popujt tanë.

Shqiptarët janë të privilegjuar të qëndrojnë pranë një miku dhe aleati si Mbretëria e Bashkuar!🇦🇱🇬🇧🇽🇰

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?