English

Vokshi: Rama ka uzurpuar Parlamentin, i frikësohet skandalit “McGonigal”

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi deklaroi se kryeministri Edi Rama ka uzurpuar Parlamentin.

- Advertisement -

Gjatë fjalës së saj teksa mbahej protesta e opozitës jashtë ambienteve të Parlamentit, Vokshi u shpreh se përjashtimi i disa deputetëve demokratë është urdhëruar nga kreu i qeverisë.

Sipas Vokshit, Rama nuk do që deputetët e PD-së të thonë të vërtetat për skandalin me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

“Parlamenti është uzurpuar nga Edi Rama dhe nga rilindasit. 13 deputetë të opozitës janë përjashtuar, sepse Edi Rama nuk do që ne të themi disa të vërteta. Edi Rama nuk do që të flitet për aferën më të madhe ndonjëherë, Rama-McGonigal.

Ka para për të rritur pensionet dhe pagat, por këto param, Rama ia jep me valixhe McGonigal-it dhe për çfarë ia jep? Ia jep për përfitime personale, që të shkatërrojë opozitën. Pse u përjashtuam ne sot? Kemi kërkuar tre mocione, na e refuzoi Lindita Nikolla me urdhër të Edi Ramës”, theksoi ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×