English

Vrasja e Gentjan Bejtjas, vjen reagimi i Policisë: Atentati, nga disa persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Larushk të Fushë-Krujës, ku u vra ditën e sotme me armë zjarri ish-punonjësi i burgjeve, Gentjan Bejtja.

- Advertisement -

Policia përmes një njoftimi, bën të ditur se Bejtja është ekzekutuar nga disa persona, të paidentifikuar.

Vitin e kaluar Bejtjas i bënë atentat, por arriti të shpëtojë. Në atentatin e vitit 2023 mbeti i vdekur kunati i tij Ramazan Sino dhe u plagosën fëmijët.

Për krimin në fjalë u arrestua Valter Bami, por ai u lirua në 18 janar të këtij viti.

Dyshohet se Valter Bami dhe Gentjan Bejtja kanë pasur përplasje të forta mes tyre vitet e fundit pasi dy vëllezërit Bami, kanë pasur dyshime të forta se Bejtja mund të fliste dhe të dëshmonte për shumë krime të tmerrshme që kanë ndodhur në zonën e Krujës.

Po ashtu përplasje Bejtja dyshohet se kishte edhe me Marklen Hakën.

Ndërkohë Policia ndodhet në vendin e ngjarjes ku sot u vra Gentjan Bejtja dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të saj.

Reagimi i Policisë:

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 15.03.2024, në fshatin Larushk, Krujë, nga persona ende të paidentifikuar është vrarë me armë zjarri shtetasi G. B.

Një grup i posaçëm hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vazhdon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve të dyshuar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?