Vrasja e Nikulaj, gazetari: Flitet hasmëria, pse s’përmendet tenderi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tha se për vrasjen e Ardian Nikulaj flitet shumë për hasmërinë që ai ka patur, por nuk flitet për tenderin.

Ai tha për Euronews Albania se biznesmeni i cili u ekzekutua disa ditë më parë në lokalin e tij, ka fituar tenderin e pastrimit të Shëngjinit, e cila sipas tij është një kontratë për 500 milionë lekë vjetore

“Në posterat elektoral të partisë Social Demokrate, në Lezhë, del fotografia e Tom Doshit, pra e kryetarit të partisë dhe emri Ardian Nikulaj poshtë. Ç’ka do të thotë që ai ishte anëtar politik dhe dëshironte të ishte anëtar i këshillit bashkiak në Lezhë.

- Advertisement -

Por kjo nuk e pengonte që ai të bënte thirrje për kandidatin për kryetar bashkie. Kjo ishte ndryshim i partnerit politike, sepse ai ishte në marrëdhënie biznesi apo kontraktuale me bashkinë e Lezhës, përmes tenderit të pastrimit të Shëngjinit. Shumë media e shikojnë si gjë të vogël, por në fakt po flasim për një kontratë 500 milionë lekë vjetore, pra jo pak për një zonë si zona e Shëngjinit”,-tha gazetari Lita.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

TË FUNDIT

“Në 2030 do studiojnë për influencer”, Nora Malaj: Sistemi i arsimit ka dështuar

Ish-ministrja Nora Malaj tha në një intervistë për “Review” në Euronews Albania se në vitin 2030 pritet që studentët të zgjedhin degën e influencerit,...

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×