English

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, shtyhet sërish gjyqi ndaj Arbër Paplekajt

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Është shtyrë për në datën 9 janar gjyqi ndaj Arbër Paplekajt, i akuzuar për vrasjen e Pjerin Xhuvanit para zgjedhjeve të 25 prillit.

- Advertisement -

Seanca është shtyrë në Gjykatën e Elbasanit, pasi mbrojtja e të pandehurve kërkoi kohë të njihet me provat e prokurorisë.

Ata kërkuan të njihen edhe me listën e dëshmitarëve të ngjarjes, që deri më tani nuk u është vënë në dispozicion.

Vrasja e Pjerin Xhuvanit në Elbasan ndodhi katër ditë përpara zgjedhjeve të 25 prillit.

Paplekaj ishte pjesë e grupit të Partisë Demokratike, që kishte ngritur me qëllim mbrojtjen e votës.

Atë ditë pas një sherri verbal u përdorën edhe armë, ku u plagosën edhe 4 persona të tjerë.

Paplekaj pranoi krimin dhe u vetëdorëzua në Repartin e Forcave RENEA në Tiranë, duke thënë se qëlloi për vetëmbrojtje pasi u qëllua më parë nga persona që, sipas tij, po blinin vota.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?