English

Vrasja e vëllezërve Bytyqi, DASH: Serbia të sjellë para drejtësisë përgjegjësit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zëdhënsi i DASH, Matthew Miller kërkon drejtësi për tre vëllezërit shqiptarë Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi  të cilët u vranë nga policia serbe 25 vite më parë.

- Advertisement -

Me anë të një postimi në rrjetet sociale Miller shprehet se sot autorët e atij akti brutal janë të lirë. Zëdhënësi i DASH ka kërkuar qeverisë serbe të vazhdojë investigimin dhe të marri përgjegjësi për vrasjen e tre vëllezërve.

Postimi i Matthew Miller:

25 vjet më parë, shtetasit amerikanë Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi u vranë në paraburgimin e policisë serbe. Sot, autorët e këtij akti brutal mbeten të lirë. Ne i bëjmë thirrje Serbisë sërish që të përfundojë hetimin e saj dhe të sjellë para drejtësisë përgjegjësit për vdekjen e tyre.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?