English

Vrau aksidentalisht kolegen, Alec Baldwin ngre një padi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktori amerikan Alec Baldwin ka ngritur një padi kundër 4 anëtarëve të grupit të xhirimit për armën e përdorur nga ai gjatë provave ku vrau kineasten Halina Hutchins.

- Advertisement -

Baldwin ngriti një padi kundër Hannah Gutierrez-Reid, e cila ishte përgjegjëse për armët, ndihmësdrejtorit të parë Dave Halls, furnizuesit të rekuizitave Seth Kenny dhe mjeshtres së rekuizitave Sarah Zachary, raportoi Reuters.

Baldwin ngriti padinë në Gjykatën e Lartë të Qarkut të Los Anxhelosit në përgjigje të një padie të mëparshme.

Është një nga paditë e shumta që lindin nga tragjedia e ndodhur më 21 tetor 2021.

Baldwin, në një intervistë televizive, tha se nuk e ka tërhequr këmbëzën e armës gjatë provës së të shtënave.

Një test mjeko-ligjor i armës, kryer nga FBI, tregoi se ai funksiononte normalisht dhe nuk do të kishte qëlluar pa e tërhequr këmbëzën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×